KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556413
nr 1455 6413
Sigurd Bernholm
(1890-1969), Sverige
Oljemålning, Fjällstugor. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 31x38cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Sigurd Bernholm, svensk bildkonstnär född 1890, död 1969.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 mars 2022
kl 20:06:07
19/3 09:36:57
Sigurd Bernholm
Läs mer om Sigurd Bernholm